Výsledky a články

ČLÁNKY: O pohár starosty obce Svatá Maří 2018

V sobotu 25.8.2018 se již po šestnácté konala noční hasičská soutěž ve Svaté Maří. Soutěžilo se již tradičně pouze v disciplíně požárního útoku, na který se sjelo 16 družstev mužů a 7 družstev žen. Mezi nimi ale již byli tentokrát i družstva dorostenců a dorostenek.

ČLÁNKY: O pohár starosty SDH Bohumilice

Konečně se všichni dočkali a začal pátý ročník Podboubínské hasičské ligy. A začalo se v Bohumilicích na čtvrtém ročníku v požárním rozstřelu „O pohár starosty SDH“,letos již podruhé jako Memoriál Jaroslava Paucha.Zazávodit si přijelo celkem 15 družstev, z toho pět ženských týmů a 10 mužských.Začnu u žen- 5 družstev, neboli lichý počet znamená, že jedno z družstev dostane ještě šanci k opravě.Z vypadlých družstev1 kola se na pátém místě umístily domácí děvčata z Bohumilic a na čtvrtém Budilovské„áčko“. Holky z Onšovic dostaly v druhém kole dvě šance, ale i tak skončilyna 3. místě. Do finále proti sobě nastoupily děvčata z Budilovského„béčka“ a proti nim Vyškovické holky, které tento duel sice prohrály, ale braly krásné druhé místo. Prvními vítězkami ročníku 2018 jsou tedy holky  Budilova „B“.

ČLÁNKY: O pohár starosty obce Radhostice

Jako každý rok tak i letos se konala na sportovním hřišti v Radhosticích poslední soutěž PBHL. Dne 9.9. 2017 za slunného počasí se sjelo do Radhostic na kopec 17 družstev mužů, 9 družstev žen a 4 družstva dětí na pátý ročník soutěže v požárním útoku „ O pohár starosty obce“.

ČLÁNKY: O pohár starosty obce Bohumilice

Jako již tradičně se první zářijovou sobotu konala na hřišti v Bohumilicích soutěž v požárním útoku o pohár starosty obce Bohumilice. Bohužel starosta obce nebyl v době soutěže k dispozici (dovolená), a tak na jeho místo nastoupil místostarosta a také hasič Jindřich Malý, který se této funkce ujal s radostí.

ČLÁNKY: O pohár starosty obce Svatá Maří

Noční hasičská soutěž soutěž

26. srpna 2017 se u nás konala noční has. soutěž – 15. ročník o putovní pohár a memoriál Petra Stuchlíka.

ČLÁNKY: O pohár starosty obce Bošice

A je tu další soutěž v seriálu Podboubínské hasičské ligy a tou je "Pohár starosty obce Bošice". Letos proběhl XIV. ročník této soutěže přímo na hasičské dráze v Budilově. Tato soutěž byla poprvé pojata, jako celodenní akce, kde se na dráze vystřídali všechny kategorie závodníků, kteří požární sport provozují. Ráno soutěž začínala dětmi, těsně po poledni se ke slovu dostala kategorie veteránů a veteránek s dobovými stroji. V odpoledních hodinách přišla na řadu kategorie mužů a žen na sportovní mašiny a úzké hadice, která byla zařazena do celkového hodnocení PBHL 2017.

Druhá zastávka Podboubínské hasičské ligy se uskutečnila v Bohumilicích. Již po třetí se konal „Rozstřel o pohár starosty SDH Bohumilice“. Tento rok byl do názvu přidán i memoriál Jaroslava Paucha, jako vzpomínka a poděkování za dlouholetou a oddanou práci pana Paucha pro SDH Bohumilice, který v loňském roce podlehl vážné nemoci.

ČLÁNKY: O pohár starosty obce Zdíkov

Jak již bývá zvykem, tak i letos Podboubínská hasičská liga odstartovala soutěží 17. 6. 2017 ve Zdíkově, kde se týmy mezi sebou utkaly již počtvrté v řadě. Tento rok se sjelo celkem 21 družstev z okolí Prachatic, což znamená, že se jedná o historicky největší počet závodních týmů za celé čtyři roky.

ČLÁNKY: O pohár starosty obce Zdíkov 2016

Podboubínská hasičská liga i letos odstartovala soutěží 25. 6. 2016 ve Zdíkově, kde se týmy mezi sebou utkaly již potřetí v řadě. Stejně jako minulý rok, tak i tento, se sjelo celkem 15 družstev z okolí Prachatic a protože nám počasí přálo, tak se každý tým mohl předvést hned dvakrát.

ČLÁNKY: 1.kolo PBHL ve Zdíkově

Letošní šňůra Podboubínské hasičské ligy odstartovala soutěží v požárním útoku ve Zdíkově a to v sobotu 27. 6. 2015. Sjelo se celkem 15 družstev, které i přes nepřízeň počasí podaly velmi kvalitní a slušné výkony.

ČLÁNKY: Budilovské odpoledne 2014

V sobotu 5.7.2014 se v Budilově konal již XI. Ročník soutěže v požárním útoku „O pohár starosty obce Bošice“. Právě díky podpoře ze strany obecního úřadu a nasazení místního sboru dobrovolných hasičů se podařilo během deseti let vybudovat víceúčelový areál, který využívají především budilovští hasiči. Perfektně připravené hřiště, zámková dlažba na rozběžišti a zázemí v podobě prostoru pro občerstvení a posezení pod pergolou, to vše jsou aspekty toho, že se v Budilově schází velké množství soutěžních družstev i diváků. Letošní ročník poháru byl zařazený do dvou lig – Šumavské hasičské ligy (ŠHL) a Podboubínské hasičské ligy (PBHL).

ČLÁNKY: O pohár starosty obce Zdíkov 2014

Zdíkovští hasiči se zúčastňují soutěží v rámci Podboubínské hasičské ligy pravidelně, až letos se odhodlali k uspořádání jejich vlastního podniku. Premiéra to byla povedená. V sobotu 21. 6. se na zdíkovském fotbalovém hřišti sjelo dvanáct mančaftů a hasiči ukázali, jak jsou na letošní ročník PBHL připraveni.

Odkaz na fotky z celé soutěže viz:

ČLÁNKY: Podboubínská část – Bohumilice 2013

Čtvrtým kolem rovněž v Bohumilicích pokračovala též podboubínská liga. Konkurence už byla v pravdě tradiční. I tak si týmy nic nedarovaly a bojovaly o každou setinku.

ČLÁNKY: 11. ročník legendární Mařské noční

Tak po pěti dnech čekání se veškerá fanouškovská obec nové ligy pod Boubínem dočkala výsledků jedenáctého ročníku legendární noční soutěže, pořádané na mařském vrchu. Symbolicky pod hvězdami pokračovala Podboubínská liga třetím kolem.

ČLÁNKY: 2. kolo pod Boubínem - Stachy

Stachy o slunné sobotě 13.7.2013 nehostily jen smetánku ligovou šumavskou, nýbrž i družstva běhající již  tu novou Podboubínskou ligu.

ČLÁNKY: Premiérová soutěž PBHL v Budilově

Ve spojení s ligou šumavskou proběhla dne 6.7.2013 také úvodní soutěž nové podboubínské ligy. Byl jsem přítomen, a tak jsem byl též požádán o napsání. Budiž tedy vyhověno.