PRAVIDLA: Rozstřel
Vydáno dne 24. 03. 2015 (2623 x přečteno)Pravidla pro tzv.: "Rozstřel na 2B"
Pravidla:
Soutěž probíhá podle pravidel PBHL na dvě hadice „B“, a to jak muži i ženy na dvou drahách současně, kdy vítěz postupuje dál.
Soutěžní družstva si při nástupu vylosují čísla , podle kterých jsou posléze zařazeni do „pavouka“ - toto pořadí je po vylosování neměnné (muži a ženy – každý má pavouka zvlášť) .
Vylosovaná čísla lichá startují na dráze číslo 1 a sudá na dráze číslo 2. V druhém kole nastupují vítězové lichých duelů na dráze číslo 1 a sudých na dráze č. 2 atd. . V případě lichého počtu družstev a to v jakémkoli kole, bude použito pravidlo „lucky loser“ (šťastný poražený) , kdy poražené družstvo z nejlepším časem toho kola nastoupí na dráze č.2 proti tomuto lichému družstvu.
Začínají muži, a ženy budou zařazovány průběžně (pořadatel včas vyhlásí) i s ohledem na vytvoření dostatečné časové rezervy pro družstva mužů, kteří svůj útok opakují ( „lucky luser“, opakovaný duel, družstva A B)
Určení pořadí: v každém kole se s poražených družstev dle času určí pořadí – např. je osm družstev (4 duely), čtyři družstva postoupí dál ze čtyř poražených se dle času určí pořadí na pátém až osmém místě.
Situace jaké mohou nastat a jejich řešení do pořadí a bodování:
1) takzvaný „lucky loser“ , prohraje svůj duel – je zařazen jako nejlepší s poražených tohoto kola (vyplývá to i z pravidla o určení „lucky loser“)
2) družstvo nedokončí útok nebo je diskvalifikováno = v případě prvního kola je družstvo neklasifikováno (nemá přidělené žádné body) a končí na posledním místě, v případě dalších kol je družstvo zařazeno na poslední místo s poražených družstev tohoto kola a body jsou mu přiděleny dle tohoto pořadí – příklad: je druhé kolo, osm družstev (4 duely) , čtyři postupují ze čtyř poražených má někdo „N“ tento končí na osmém místě a jsou mu do PBHL přiděleny body za toto umístění, v případě dvou družstev s „N“ jsou uděleny dvě sedmá místa a osmé není přiděleno atd.
3) družstva mají schodný čas = rozhoduje čas druhého terče, v případě schodnosti i druhého terče se duel opakuje (započítají se časy až tohoto druhého duelu, časy prvního shodného duelu se nezapočítávají) – v případě poražených družstev je zařazen zvláštní duel, který rozhodne o jejich umístění (tento duel však rozhoduje pouze o jejich umístění a čas tohoto duelu nemá vliv na pořadí dalších družstev)
4) v duelu mají obě družstva „N“ = duel se opakuje (neboť je důležité aby nebyl narušen „pavouk“)
5) dvakrát ulitý start = družstvo, které se neprovinilo automaticky postupuje dál jako vítěz tohoto duelu. Na proviněné družstvo se vztahuje pravidlo č.2.
6) zvláštní pravidlo = potkají-li, se družstva stejného sboru (např. A a B) mají možnost volby! Můžou si od kohokoli půjčit materiál a proběhne klasický duel, nebo každé družstvo provede svůj útok zvlášť jako singl (každý na dráze dle losu) a s výsledných časů se určí vítěz a poražený duelu.