Bookmark and Share

ČLÁNKY: Premiérová soutěž PBHL v Budilově

Vydáno dne 07. 07. 2013 (4655 x přečteno)

Ve spojení s ligou šumavskou proběhla dne 6.7.2013 také úvodní soutěž nové podboubínské ligy. Byl jsem přítomen, a tak jsem byl též požádán o napsání. Budiž tedy vyhověno. 


Soudě dle prvních dojmů bych rozhodně nečekal od startujících týmů nějaké zázraky v podobě sedmnáctek, osmnáctek. Je to trošku jiná úroveň, v pravdě nižší, než souběžně běhající liga Šumavská. Ale je zde v některých týmech mladý „potenciál“ na to, aby jednou tu osmnáctku – myslím – někteří atakovali.


Nehodlám tady rozebírat nějaké oboustranné schválnosti a spory obou lig, to ani omylem. Vezmeme to jako ligu šumavskou, tj. po stránce sportovní. Začneme pro jednou holkami. To Zdíkovské modro-stříbrné požárnice taky chtěly předvést světu a Budilovu, že umějí útočit, žel savice utahovaly ještě po dostříkání. Což neuniklo bystrému oku p. Zdychynce a červená „fangle“ šla N-ahoru. Místní „modré cestářky“, to je po čertech zkušený team. Doma si pochutnal na bramboráčkách, možná to promíchali s uzenou klobásou, 24,12 a čtvrté pořadí. Hele je, nic nezapomněly, ty „rychlé kočky z Maří“. Radost na ně koukat, bronzík za 23,91. Hravé „šmoulinky“ z Bohumilic tentokráte vyzkoušely Boubín a mohly se po dokončení plácat do rukou spokojeností za čas 22,04, stříbrné umístění. „Ladies in black“ aneb cestářky B, jak dlouho jsem tohle nepsal? Hodně dlouho, ale ukázaly, že se jich musejí ostatní bát. Už skoro profesionální matky si zaběhly útok jak z partesu za 19,86. Nejsem asi jediný, kdo si myslí, že by těžce zatápěly i „Kolomaznicím“ na ŠHL. Ostatně u holčičí kategorie není rozdíl té úrovně tak markantní.


Chlapi jsou na tom časově trochu níže, rozdíl mezi oběma vítězi obou lig je přes dvě a půl vteřiny. Místní borci A i sousedi ze Čkyň A se taky snažili. Ale bohužel N-eúspěšně. Útok se nijak zvlášť nepovedl ani sousedům níže položeným s označením Čkyně B, 26,89 přineslo dvě jedničky v celkovém pořadí. Další sousedi dorazili z Maří, „rychlí kocouři“ z Maří s označením A dosáhlo spojení jedničky a nuly, tj. 10 časem 27,11. Dražejovští „sršni“ taky měli rozběhnutý útok dobře, možná i na vítězství, ale když těch chybek je víc, je z toho jenom devítka 25,88. Těch chybek bylo u každého trošku, možná nervozita z úvodního klání. Některé udělaly i Radhostice, ale bylo jich míň než u Dražejova. Časově řečeno o patnáct setin dole, tj. 25,73 a místo osm. Další tým z okolí si přišel vyzkoušet, jak se běhá pod Boubínem. Horosedly si trať, základnu a terče vyzkoušely v čase 24,60 a sedmé ocenění tak získaly. Zdíkov už taky konečně dal dohromady pořádné chlapské družstvo. A šestý flek za 23,83 se cení a počítá. Známí jsou též „šmoulíci“ z Bohumilic, tentokráte neběhající na svou atypickou stříkačku. 23,54 – mohlo to být lepší než páté místo, to rozhodně. Havrani z Onšovic si prostřídali soutěže, tentokrát to byl Boubín, kde to soudě dle časů ostatních týmů jistě bylo hratelné. Ale od adepta na vítězství, který umí dát i osmnáct, se možná čekalo víc než bramborové zklamání za 22,19. „Mladí kocouři“ aneb taky „zabelkáři“ z Maří (jestli si to taky ještě pamatuju) s označením B si k terčům dojeli pro bronzík v tajmu 21,39. Cestářům B vítězství uniklo o pár setin. Martin „Hodboďák“ na trojáku dělal proto všechno možný i nemožný, pomalu odtáhnul mašinu ze základny. Ale když se jeho parťáci trefili, cílový čas měl jen stříbrný punc, 20,78. I když strojník Lukáš podklouzl u základny, Zdíkovci v novém složení čas 20,21 dosažený na dráze přinesl první místo. Úspěšnou premiéru tak zvládl můj nástupce Ondra na béčkách, kterému držím palce a vím, že to zvládne. Pro srovnání celkově obou lig by tento čas stačil někam na místo desáté. Ale budiž.


Myslím, že nějaké oboustranné půtky mezi PbHL a ŠHL jsou naprosto zbytečné. Je třeba taky otupit hrany. Až čas ukáže, kam se tahle nová liga posune, co přinese a koho obohatí. Z hlediska sportovního jí tedy dejme šanci…

MaK


Zdroj: MaK


Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků