Bookmark and Share

ČLÁNKY: Podboubínská část – Bohumilice 2013

Vydáno dne 08. 09. 2013 (4554 x přečteno)

Čtvrtým kolem rovněž v Bohumilicích pokračovala též podboubínská liga. Konkurence už byla v pravdě tradiční. I tak si týmy nic nedarovaly a bojovaly o každou setinku. 


Holek nakonec dorazilo méně, přesně tři. Tak se čekalo, jak si ty poháry rozdělí. A to ještě rychlé kočky z Maří svůj pokus bohužel nedokončily. Strojnice ubrala plyn, mašina se zastavila a už jí nikdo nepřemluvil k nastartování. Proto zbylým dvěma holčičím týmům zůstala snadná práce v souboji kdo z koho. Druhý pohárek nakonec uloupil Zdíkov za 32,34 vteřiny. Domácí tvrz tak uhájili modré „Šmoulinky“ z Bohumilic za sympatický čas 23,04. Aspoň byl důvod zapíjet jednak příjemnou soutěž a jednak z pohárku dobré umístění.


Před holkami se ukázali podboubínští chlapi ve své soutěži. Dokončili všichni, je to s podivem. I Radhostice v menší patálii za 33,09 a místo třináct tak ukořistili. Mladší veteráni z Bohumilic by se taky neztratili nikde na jiné soutěži. V tomto složení dát 25,57 v klidu, to by obstálo i na jiné veteránské soutěži. Místo dvanáct. Čkyně B pak v souboji urvali pro sebe místo jedenácté 24,10. Odešla bohužel poražena o nuzné dvě setinky, protože tolik přesně ubrali „cestáři“ A z Budilova, 24,08 a místo deset. Zdíkov se začíná lepšit a přijde den, dají pod dvacet. Tu na dráze však viselo deváté místo v čase 23,22. Mařská budoucnost s označením B taky bojovala jako lev, s tratí, hadicemi, terči a s časomírou. Tuto rozsvítili v 22,79. Osmičku tak dostali. Horosedly taky jedou ty své standardní časy kolem 20 vteřin. Dostříkli v sedmém čase dne 22,75. Ryk domácích fans byl při útoku velký a všichni tlačili své domácí naděje vstříc „světlým zítřkům“ a hlavně dobrému času dokončení útoku. 22,30 a místo šest. Pátým místem potvrdil své páté celkové místo tým ze Zdíkovce, jenžto k terčům doběhl, tyto sestřelil v 21,11 a pátý diplom získal. Budilov B taky mířil za již tradiční osmnáctkou, ale v Bohumilicích k tomu chybělo něco málo přes dvě vteřiny. 20,92 – zde na této hodnotě dávají na Boubíně „zemaiky“. Poháry holt mají jiní. Ten bronzový si odvážejí „sršáni“ z Dražejova za atak dvaceti vteřin, přesně 20,05. Onšovice jsou taky rychlí jak sviňa a po bitvě si odvážejí stříbrný pohárek. Potýkaly se úspěšně s časomírou a tuto dokázaly zastavit 19,57. Zlato míří na kopec s předchozími pořadateli ze Svaté Maří, tentokrát s označením A. Těmto se povedlo soutěž vyhrát v dobrém čase 19,34.


Tedy hotovo i pro Boubín. Poslední soutěž prvního ročníku této ligy si dovolují pořádat Radhostice k podzimku o 21. září 2013. Přijďte tedy, milí fanoušci této ligy, podpořit své manšafty do Radhostic v boji o poslední body celkového pořadí celé Podboubínské ligy.

MaKDalší články

Výsledky a články

    Skupiny článků