Bookmark and Share

ČLÁNKY: O pohár starosty obce Zdíkov

Vydáno dne 20. 06. 2017 (2146 x přečteno)

Jak již bývá zvykem, tak i letos Podboubínská hasičská liga odstartovala soutěží 17. 6. 2017 ve Zdíkově, kde se týmy mezi sebou utkaly již počtvrté v řadě. Tento rok se sjelo celkem 21 družstev z okolí Prachatic, což znamená, že se jedná o historicky největší počet závodních týmů za celé čtyři roky.

O pohár starosty obce Zdíkov 2017

Soutěž byla zahájena jako vždy kategorií muži a protože se dostavilo hodně závodníků, tak se narozdíl od loňského roku běželo pouze jedno kolo. Pro nejrychlejší čas si doběhli muži z týmu Výškovic a to s časem 18:36. Druhé místo, si vybojoval tým, ze Svaté Maří s časem 18:97. Na třetím místě se umístilo družstvo Hejná SPORT, z.s. „A“. Ti své terče sestřelili v čase 19:58. Vyhlášeni byli i nejrychlejší proudař s proudařkou, kterými se stali, Jiří Lang z Výškovic a Lucie Martanová rovněž z týmu Výškovic.

Pátého ročníku Podboubínské ligy se také zúčastnilo i něžnější pohlaví. Dorazily dívky z Výškovic, Bohumilic, Onšovic, Budilova, Žihobce a nechyběl ani domácí tým ze Zdíkova. Děvčata z Onšovic zde obhajovala loňské prvenství, ale bohužel na něj letos nedosáhla. Ale i tak se svým časem 23:13 obsadily krásné 3. místo. Na druhé místo vystoupal tým Bohumilic s časem 22:28 a na nejvyšší stupínek dosáhly dívky z Výškovic, které dokázaly v nejrychlejším čase 20:32 sestřelit oba terče a skvěle tak odstartovali spolu s muži svou sezonu.

Tento rok se soutěže ve Zdíkově zúčastnili i naši budoucí nástupci a to z řad mladších žáků. Mezi sebou soutežila dvě družstva a to domácí Zdíkov s Budilovem. Budilov si díky času 21:47 zajistil první místo. Zdíkovští malí hasiči skončili druzí s časem 25:11.

Po skončení soutěže a vyhlášení výsledků hrála k poslechu kapela Bernadeta, stejně jako v předchozích letech. Touto cestou bychom jí chtěli poděkovat a zároveň bychom rádi poděkovali i všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu soutěže, obecnímu úřadu Zdíkov a sponzorům. Nyní se již těšíme na další kolo, které se uskuteční v Bohumilících a to v sobotu 1.7. 2017.