Bookmark and Share

ČLÁNKY: 11. ročník legendární Mařské noční

Vydáno dne 06. 09. 2013 (4607 x přečteno)

Tak po pěti dnech čekání se veškerá fanouškovská obec nové ligy pod Boubínem dočkala výsledků jedenáctého ročníku legendární noční soutěže, pořádané na mařském vrchu. Symbolicky pod hvězdami pokračovala Podboubínská liga třetím kolem. 


Tma a noc má své kouzlo a taky jeden podstatný detail. Není nic moc vidět. Natož od stroje na proudaře někde v dálce. Tudíž z těchto a podobných důvodu se nám urodilo tolik neplatných pokusů. Svatá Maří A, Krátošice, Výškovice, Nišovice veteráni, Dolany, Radhostice a Vacov i C tým domácích nenašli klíč k dokončení útoku. Tudíž se povedlo dokončit alespoň „Strakoňákům“ od Novosedel. 40,09 je hodnota čtrnáctého umístění. Třináctý flek atakovali borci ze „Ždíkova“ s označením B. 38,16 stálo na časomíře. Aby to parťákům ze stejné obce nebylo líto, tak modrý tým Zdíkova A ochutnává dvanáctku. Za svitu luny padlo 36,31. I Budilov A mířil do tmy za lepším, mnohem lepším časem a určitě lepším pořadím. Ale nebojte, cestáři se o lepší pořadí ještě poperou. Jedenáctka taky chutná a čas je dobrý – 33,82. A vida, „kobříky“ z Hory, konečně jsou taky „do oka“. Top – ten, tj. desítka za 27,62. I klatovská návštěva ze Žihobec se snaží před svými dětmi, dávající šestnáct, zůstat nezahanbena. Ale jo, v takovéhle těžké soutěži se počítá deváté místo taky. Za 27,43. Zdíkovec opakuje své tradiční mařské pořadí, i za mého dřívějšího běhání jsme se dopředu v Maří moc neposunovali. 27,08 znamená místo osm. Sedmý diplom byl za čas 26,10. Fandili jim z plných hrdel a na konci před ohňostrojem ho dostali borci z Horosedel. Ještě by se rýmovalo, že pár soupeřům natrhli pr…l. Stabilní účastník ŠHL ze Stach si taky přijel zlepšit náladu a s tím spojené umístění na této noční soutěži. 25,63 stačí na šesté místo. Ha, bacha na rychlé „šmouly z Bohumilic“. Ladí formu a játra na svou domácí soutěž. Domů se veze dobré páté místo za 23,66. Nejrychlejší z domácích pořadatelů a nejnadějnější pokus předvedl tým s označením Svatá Maří B. Je ale čas brambor, ve 21,38 je vyoráno. Cestáři B z Budilova jedou, mají docela formu. Hoďbota na trojáku lítá, že mu to mladší závidí. Bronzík je krásný, za 19,88. Stříbrné umístění urvaly srnky nebo „havrani“ z „Onšojc“. 19,69 – tomu se říká dobrý počin. Vítěz přijel z daleka a užil si jistě tuto soutěž. Pochází z Chlumu, okres Český Krumlov. A ve tmě, když není vidět na krok, dává 19,20. Tož dobre.


Holky na noční běhají také na tři hadice B a je to fakt dřina, to uznávám. Sám jsem béčka tahal. I zde se povedlo bohužel nedokončit Zdíkovu a rychlá voda pak taky dohnala proudařky z Budilova. A tak se povedlo dokončit Vacovu A za 47,45. Šesté místo tak sokolky obsadily. Jedu dle výsledků a tak na pětce je další tým z Vacova za 30,95 s označením B. I „šmoulinky“ jsou jistě nachystány a připraveny na domácí pažit, z Máří však vezou brambůrky za 30,61. Dámská polovina z Chlumu nenapodobila své chlapské kolegy, ale i bronzík s třemi béčky je skvělý. 30,17 svítí na časomíře. Rychlé kočky z Máří zachraňují čest domácích pořadatelů a konečně tak domácí dosahují na pohár. Je stříbrný a je za čas 26,20. A tak nám ženskou část vyhrává zaslouženě tým, už otřískaný premiérovou sezónou na ŠHL, v rudých dresech. Jsou z protějšího kopce ze vsi, která se jmenuje Výškovice. A za nočního kuropění jim voda zasáhne terč v 23,88.


Následuje vyhlášení, ohňostroj a tak nám končí tato noční soutěž. Už léta pořádaná pečlivými mařskými hasiči. Tož zase napřesrok se uvidí, zda hromada týmů zamíří od základny do tmy a budou se snažit trefit terče za svitů hvězd a nočních stínů. A v sobotu alou do Bohumilic na čtvrté kolo Pbhl.


MaK


Zdroj: MaK


Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků